Britt-Synnøve er kjent for sine tolkninger og oversettelser av Edith Piafs sanger. Sammen med den fremragende pianisten Rasmus Solem henter hun i denne konserten frem flere av disse velkjente sangene, og gir pulikum sine versjoner på klingende Karmøydialekt. Det blir også andre kjente, franske melodier. Du har hørt dem før med artister som Yves Montand, Charles Trenet og Serge Gainsbourg.
Denne dagen blir det også et gjenhør med annen kjent musikk fra tiden rundt 2. verdenskrig og i etterkrigsårene. Sanger av verdenskjente artister som Vera Lynn, Judy Garland, og Marlene Dietrich bindes sammen med historier rundt melodiene og tiden de ble skrevet.
Om det kommer noen sanger fra Britt-Synnøves nyseste utgivelse «Kveldslys» (2026), det vil rett og slett bare tiden vise.